Home

English Turkish Dictionary of Idioms
İngilizce Türkçe Deyimler Sözlüğü

TürkçeEnglish

  site haritası | irtibat

 

  

menu

  

Deyimler Sözlüğüne Editör Olun

Deyimler sözlüğü, herkesin ücretsiz ve sınırsız yararlanmasına açık bir sözlüktür. Sözlük, katkı anlamında da kullanıcılara açıktır. Eğer sözlüğe şu veya katkıda bulunabileceğinize inanıyorsanız, lütfen editör olun.

Nasıl Katkıda Bulunabilirim?

Katkılar tekil deyim bazında olabileceği gibi, toplu dosya şeklinde de yapılabilir. Eğer İngilizce-Türkçe veya Türkçe-İngilizce deyimler derlemişseniz ve elinizde dosya halinde mevcutsa, bunları memnuniyetle veritabanına aktarabiliriz. Ya da, karşılıklarını bildiğiniz deyimleri tek tek girebilirsiniz.

Ne Kadar Katkıda Bulunmam Gerekiyor? 

Katkı için hiçbir sınır yoktur. Tek bir deyim için katkıda bulunabileceğiniz gibi, birçok deyim için de katkıda bulunabilirsiniz. Ancak, katkı düzeyine bağlı olarak editörlere/katkıda bulunanlara site içinde özel sayfa ayrılması, hizmetlerinin tanıtılması, diğer deyimlerde düzeltme yapılması, vb. gibi özel ayrıcalıklar tanınabilir.

Telif Haklı Materyal Konulabilir mi?  

Katkıcılarımızdan, İnternet'te veya başka yerlerde yayımlanmış telifli materyalleri buraya kopyalamamalarını rica ediyoruz. Site yöneticisinin, tüm deyimleri tek tek kontrol ederek telife konu olup olmadıklarını belirleme imkanı bulunmamaktadır. Ancak bu konuda şikayet/ihbar gelmesi ve durumun belirlenmesi halinde söz konusu katkılar silinecektir

Yaptığım Katkıların Telif Hakları Kimin Olacak?

Katkı yapmış olmakla, yaptığınız katkıların turktrans.net'te yayınlanmasına izin vermeyi ve bunun için burada açıkça belirtilenlerin dışında her ne şekilde olursa olsun bir karşılık talep etmemeyi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

Ancak, yaptığınız katkıların bu site dışında her ne şekilde olursa olsun değerlendirilmesiyle ilgili tüm haklar size ait olacaktır. Bunun için bize bilgi vermeniz yeterlidir.

Nasıl Editör Olabilirim?

Editör olmak için lütfen irtibat sayfamızdaki formu doldurarak bize yazın. Açıklama kısmında mesleğiniz, deneyiminiz, İngilizce ile olan ilginiz, vb. konularında mümkün olduğunca ayrıntılı bilgi verin. En kısa zamanda sizinle irtibat kurarak kayıt için gerekli linki vereceğiz. 

 

yenilikler

 
 

  copyright/koşullar | katkıda bulunanlar

 

Copyright © 2006 Turktrans.Net 

tasarım  S.B.